IGNALINOS RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia

 

  

 

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2019-11-06

Galimybė bičiuliautis Ignalinos rajono bitininkams

Teigiamos žmonių gyvenimo būdo pokyčių tendencijos džiugina ir įkvepia. Viena iš tokių sričių – mėgėjiška bitininkystė. Vis daugiau šeimų bitininkauja. Bėgdami nuo gyvenimo tempo ramybę kai atranda bityne, kurio dūzgesys leidžia užmiršti kitus gyvenimo rūpesčius. Kai susitinka du žmonės turintys bičių, visos kitos pokalbių temos tampa neaktualios.

Noras bičiuliautis, dalintis patirtimi, mintimis – didžiulis!
Džiugu stebėti statistinius duomenis, kurie rodo tolygias ir ilgalaikes bitynų ir bičių šeimų skaičiaus augimo tendencijas. Naujausi duomenys puikiai jas iliustruoja: 2019 m. gegužės pabaigoje 258 Ignalinos rajone registruotuose bitynuose gyveno 3359 bičių šeimos, o lapkričio mėnesį – 303 bitynuose – 4638 šeimos.

Kaip ir kiekviena veiklos sritis, bitininkystė reikalauja nuolatinio mokymosi, žinių atnaujinimo ir disciplinos. Šioje srityje taip pat keičiasi metodai, atsiranda naujos technologijos. O kur dar filosofija, medicininiai ir probleminiai aspektai. Bitininkystei neabejingos VVG susitelkė į komandą ir parengė bendrą tarptautinį projektą, kuriuo tikisi suteikti progų bitininkams susitikti, pasidalinti patirtimi, pažiūrėti kuo gyvena kitų regionų ir šalių bitininkai, pasimokyti ne tik bitininkystės, bet ir rinkodaros bei pardavimo gudrybių. Ignalinos rajono VVG – partneris vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ įgyvendinamame tarptautinio bendradarbiavimo projekte Nr. 44TT-KT-18-4-04904-PR001 ,,Bitės – Medus – Žmonės“. Projektas įgyvendinamas 2019–2020 metais, kartu su Lazdijų VVG, Rietavo miesto VVG, Latvijos ir Moldovos partneriais.

Pirmajame pavasarį prasidėjusio projekto etape buvo organizuojami renginiai kiekvieno iš projekto partnerių teritorijose, kur susirinkdavo daugybė bendraminčių, kartu mokėsi, lankė bitynus, kitus objektus, susijusius su bitininkyste ir jos tradicijomis. Ignalinoje bičiuliai iš Lietuvos (Pagėgių, Lazdijų) ir Latvijos (Daugpilis, Kandava, Saldus, Preili) lankėsi rugpjūčio mėnesį. Mėgavosi turtinga programa, smagia draugija ir puikiu oru dalyvaudami Medkopio pabaigos šventėje Stripeikiuose. Per tris viešnagės dienas mūsų kraštuose spėjo beveik viską: unikalioje šventėje padalyvauti, vietinių kulinarinio paveldo įdomybių paragauti, su „Čiulbute“ liaudiškų šokių sušokti, ant Ladakalnio užkopti ir net baidarėmis praplaukti! Partnerių organizuojamus renginius lankė ir Ignalinos bitininkai: dalyvavo didelėje konferencijoje Pagėgiuose, Metturgyje Rietave, lankė Latvijos kolegas.

Žiemą, kol bitės ilsisi, bitininkai gali ruoštis naujam sezonui. Metų pabaigoje pradėsime organizuoti seminarus, kurie vyks Ignalinoje. Planuojame pakviesti įdomių lektorių ir aptarti aktualiausias temas. Kviečiame registruotis vvg@ignalina.lt, tel. 862081580 ir sekti naujienas mūsų FB paskyroje.Grįžti į peržiūrą