IGNALINOS RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia

 

  

 

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2018-10-09

Daugėliškio krašto bendruomenė pakvietė į renginį “Apie duoną, močiutes ir…”

Spalio 7 d. Daugėliškio krašto bendruomenė pakvietė į renginį “Apie duoną, močiutes ir…”. Tai trečiasis, baigiamasis projekto "Šv. Ona – duonos ir vasaros gėrybių ponia renginys", kurio tikslas – tradicijų išsaugojimas ir tęstinumo užtikrinimas šiuolaikinėmis priemonėmis bei tradicinių kaimo renginių organizavimas.

Renginyje dalyvavo garbūs svečiai – etnologė, rašytoja, radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė, kuri papasakojo apie močiučių svarbą Lietuvos kultūroje ir pasiūlė per Šv. Oną kartu švęsti ir Senelių dieną. VGTU docentas, restauratorius Dalius Vrubliauskas mokino Daugėliškio krašto žmones, kaip išsaugoti autentiškas trobas. Buvo pristatytos projekto įgyvendintos veiklos, pasveikinti senjorai ir mokytojai.

Kadangi Šv. Onos varduvės (liepos 26 d.) siejamos su šviežios duonos kepimu, bendruomenė pasiūlė paragauti net 13 rūšių bemielės ruginės duonos iš visos Lietuvos: Ignalinos, Pasvalio, Panevėžio, Šiaulių, Lazdijų, Kauno rajonų . Ragautojai turėjo išrinkti skalsiausią duoną. Titulas iškeliavo į Šiaulių rajoną. Didžiausią įspūdį visiems paliko tikros senovinės veikiančios girnos, kuriomis ne taip jau lengva buvo susimalti miltų.
O linksmino visus Visagino socialinės globos namų liaudies kapela "Verpstė" ir Didžiasalio vyrų kapela. Svečiai nebuvo išleisti be karštos sriubos ir rudens gėrybių.

Renginį organizavo Daugėliškio krašto bendruomenė ir Naujojo Daugėliškio Biblioteka. Taip pat dėkojame klebonui Bernardui Augaičiui, bendruomenės aktyvui ir visiems renginio dalyviams.

Parama projektui gauta pagal Ignalinos rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Ignalinos rajono kaimo ir žuvininkystės plėtros strategija 2014–2020 m.“ II prioriteto priemonę Nr. LEADER-19.2-SAVA-4 „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“.

Užfiksuotas projekto akimirkas galima pamatyti Ignalinos rajono vietos veiklos grupės Facebook paskyroje čia.Grįžti į peržiūrą