IGNALINOS RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Maži darbai - didelių pasiekimų pradžia

 

  

 

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2017-09-21

Palūšėje lankėsi svečiai iš 7 Europos Sąjungos valstybių

Praėjusią savaitę mūsų kraštą aplankė svečiai iš septynių ES valstybių. Rugsėjo 13–14 dienomis Vilniuje surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Tinklaveika veikia!“ susirinko daugiau kaip 200 dalyvių iš 13 valstybių, kurie pasiskirstę į keturias grupes keliavo skirtingomis kryptimis po Lietuvos kaimo vietoves. Europos komisijos, Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos, Vietos veiklos grupių atstovai domėjosi vietos plėtros projektais, įgyvendintais pagal Leader programą. Palūšė buvo parinkta kaip sėkmingas bendruomenės inicijuotos vietos plėtros pavyzdys. Šiame kaime per pastaruosius penkerius metus įgyvendinta nemažai kaimo plėtros projektų pagal Leader programą: bendruomenės iniciatyva pastatytas ir įrengtas amatų centras, suorganizuotas pleneras, kurio metu sukurtos medinės skulptūros puošiančios kaimą, pastatytas pontoninis tiltas ir pėsčiųjų takas su apšvietimu, organizuojamas tradicinė „Palūšės regata“, rudeninis „Kermošius“, VVG iniciatyva Lūšių ežero pakrantėje įrengta šeimos poilsio zona su tinklinio, krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelėmis, du projektus, pagerinusius paslaugas turistams, įgyvendino Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, Palūšės šv, Juozapo parapijos iniciatyva paremontuotos bažnyčios grindys. Palūšė - 2017 m. mažoji Lietuvos kultūros sostinė šiais metais organizavo daug renginių, sulaukusių dėmesio ir už Lietuvos ribų. Konferencijos svečiai aplankė Šeimos poilsio zoną Lūšių ežero pakrantėje, gėrėjosi mūsų amatininkų darbais, kurie buvo pristatomi amatų centre. Visi buvo sužavėti gausiu būriu kūrėjų ir jų dailiais darbais: keramika, kalvystės dirbiniais, mezginiais, obuolių sūriais, sausų augalų kompozicijomis, nertomis pirštinaitėmis, arbatomis, margintais akmenėliais, medžio drožiniais, vilnos dirbiniais.

Tarptautinėje konferencijoje susitikę skirtingų šalių VVG atstovai turėjo galimybę aptarti bendradarbiavimo idėjas pagal kurias būtų rengiami nauji projektai, kurie pastiprintų tarpusavio ryšius ir padėtų vystyti kaimo vietoves tarptautiniame kontekste. Renginio metu vyko ne tik plenarinė sesija, kurios metu pristatyti Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos ir Lietuvos bendradarbiavimo projektų reikalavimai, taip pat buvo apžvelgti įkvepiantys jau įgyvendintų projektų pavyzdžiai, vyko kūrybinės dirbtuvės ekologijos ir aplinkosaugos, vietinių išteklių ir verslumo, tradicijų ir inovacijų bei gyvenimo kokybės gerinimo ir įtraukiančios bendruomenės kūrimo temomis. Konferencijos organizatoriai – Žemės ūkio ministerija, Lietuvos kaimo tinklas, Vietos veiklos grupių tinklas, Programos LEADER ir žemdirbių mokymo centras.

Ignalinos rajono VVG taip pat puoselėja tarptautinius ryšius (pasirašytos 8 oficialios bendradarbiavimo sutartys su užsienio šalių VVG), VVG atstovai dalyvauja tarptautinėse konferencijose., ieško naujų partnerių ir rengia tarptautinius projektus. Jau įgyvendintas projektas „Grybų kelias“ buvo pristatytas konferencijoje kaip sėkmingo projekto pavyzdys, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras įteikė Ignalinos VVG atstovei padėką „Už pagalbą organizuojant tarptautinę konferenciją“.

Renginio nuotraukas galite rasti mūsų VVG Facebook paskyroje.Grįžti į peržiūrą