IGNALINOS RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia

 

  

 

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2021-11-24

Tradicinė šventinė VVG konferencija

Lapkričio 18 d. popietę Paliesiaus dvare, tradicinėje kasmetinėje šventinėje konferencijoje „Maži darbai didelių pasiekimų pradžia“ susirinko Ignalinos rajono vietos veiklos grupės nariai, vietos pareiškėjai, projektų dalyviai ir svečiai. Šventinis rengnys metų pabaigoje organizuojamas nuo 2011 m. Šventėje apžvelgiame per metus nuveiktus darbus, aptariame rezultatus, apžvelgiame tendencijas.

Praeinantys metai džiugina gausiais rezultatais – į pabaigą daugelis ne vienerius metus rengtų ir įgyvendintų projektų. Gerokai įsibėgėjo Vietos plėtros strategijos įgyvendinimas – jau baigti 33 projektai, sukurtos 26 darbo vietos. Įgyvendinti 3 tarptautinio ir 1 tarpteritorinio bendradarbiavimo projektai. Nemažai projektų dar įgyvendinami, o ir naujoms idėjoms dar yra galimybių – iki lapkričio 29 d. galioja kvietimai teikti projektų paraiškas net pagal keturias priemones.

Vakaro metu organizavome viktoriną apie LEADER metodą Europoje, Lietuvoje, Ignalinoje. Visi kartu prisiminėme kad Leader metodui jau 30 metų, kad vien Europos sąjungoje veikia daugiau kaip 3000 kaimiškųjų VVG, o Ignalinos VVG per savo veiklos laikotarpį pritraukė daugiau kaip 4,5 mln. Eurų Leader ir kitų programų lėšų. Laimėjusi komanda teisingai atsakė visus 15 klausimų, o kitos penkios nustebino puikia kompetencija ir labai gerais rezultatais.

Renginio metu tradiciškai veikė projekto dalyvių, bendruomenių gaminių parodėlė, puikią atmosferą sukūrė muzikos atlikėjas Liudas Mikalauskas, kuris nustebino ne tik žaisminga komunikacija, bet ir žiniomis apie VVG veiklą ir vietos projektus.

Nors visi, kas rengia ir įgyvendina projektus, stengiasi burtis bendrai veiklai ir gerinti gyvenimą savo kaimo vietovėje nusipelno didžiulės pagarbos ir padėkos, visgi turime tradiciją apdovanoti labiausiai pastebimas, ryškiausias iniciatyvas. Šiemet nominavome net 12 aktyvių bendruomenių, įmonių, asmenų:

- JOLITAI BUŽINSKIENEI „UŽ TOBULUMO SIEKĮ“ įgyvendinant projektą „Jolitos Bužinskienės keramikos studijos įkūrimas“ Nr. IGNA-LEADER-6A-DJI-3-4. Renginio metu keramikos meistrė parodė filmą, kuriame matėme kaip iš seno apleisto pastato gimė nauja puikiai įrengta studija, kurioje bus organizuojami renginiai, edukacinės programos.

- „UŽ DRĄSĄ KURTI NAUJAS PASLAUGAS KAIME“ nominacijos įteiktos KĘSTUČIUI ČEPULIUI įgyvendinant projektą „Kęstučio Čepulio autoserviso paslaugų veiklos kūrimas“ Nr. IGNA-LEADER-6A-DJ-16-1-2019, kurio metu įkurtas naujas autoservisas Ceikinių kaime ir NERIJUI LEKAVIČIUI. Įgyvendinus projektą „Ginučių linėja“ Nr. IGNA-LEADER-6A-DJ-16-2-2019 sukurta maitinimo paslauga Ginučių kaime

- VALDUI DANILEVIČIUI įteikta nominacija „Už naujo lankytino objekto sukūrimą Ignalinos rajone“ įgyvendinus projektą „VALDO DANILEVIČIAUS GAMTOS MUZIEJAUS ĮKŪRIMAS“ Projekto Nr. IGNA-LEADER-6A-DJIK-3-10. Įgyvendinus projektą duris atvėrė naujas muziejus Ažvinčių kaime.

- VšĮ PAŽANGAUS BNDRADARBIAVIMO AKADEMIJAI Už socialinio verslo iniciatyvą įgyvendinant projektą „Noriu būti sveikas. Kad pasaulis kvėpuotų lengviau“ Nr. IGNA-LEADER-6B-DS-17-2-2019. Vaikų edukacines programas ir stovyklas organizuojanti nepelno organizacija ėmėsi dar tik pagreitį Lietuvoje įgaunančio socialinio verslo.

- UAB „BIRVĖTOS TVENKINIAI“ nominuoti „UŽ PROVERŽĮ“ įgyvendinant projektą „Bendrovės modernizavimas“ Nr. IGNA-AKVA-8.2.2.Ž-DJ-20-1-2020. Tai pirmasis baigtas žuvininkystės sektoriaus projektas. Įsigytos naujos transporto priemones produkcijai gabenti.

Visi šie pareiškėjai, įgyvendinę projektus sukūrė po 1-2 darbo vietas ir įsipareigojo jas išlaikyti mažiausiai tris metus kiekvieną mėnesį darbuotojams mokant mažiausiai minimalią algą.

Visuomeninių projektų iniciatoriai ir vykdytojai dirba savanoriškai, taip pat turi prisidėti prie projekto piniginiu įnašu arba savo darbu. Šiais metais ryškiausios visuomeninės iniciatyvos:

- Folkloro klubui „ČIULBUTĖ“ - „Už rankomis sukurtą indėlį“ įgyvendinant projektą „Gyvoji tradicija – iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą“ Nr. IGNA-LEADER-6B-K-13-5-2019. Klubo nariai įsigijo ir patys kartu kūrė senovinius tautinius kostiumus, kuriais pasipuošusios dvi kolektyvo narės, dalyvavusios šventėje, sulaukė daug malonaus dėmesio.

- IGNALINOS RAJONO ANTALKSNĖS KAIMO BENDRUOMENEI - „UŽ ATKAKLUMĄ“ įgyvendinant projektą „Pakrantės prie Alksno ežero sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“ Nr. IGNA-LEADER-6B-IS-2-5. Tai ilgas ir sudėtingas infrastruktūros projektas, kurį įgyvendinti visuomeninei organizacijai – tikras iššūkis. Džiaugiamės kad bendruomenės atkaklumas sprendžiant kilusias kliūtis leidžia kaimo gyventojams ir mums visiems džiaugtis nauju paplūdimiu Antalksnės kaime su pavėsinėmis, treniruokliais ir tilteliu .

- GRYBĖNŲ KAIMO BENDRUOMENEI - „UŽ PAVYZDINGĄ VIEŠINIMĄ“ įgyvendinant projektą „Krašto tradicijos telkia kartas“ Nr. IGNA-LEADER-6B-KV-8-5-2018.

- MIELAGĖNŲ ŠV. JONO KRIKŠTYTOJO PARAPIJAI „UŽ REIKŠMINGĄ INDĖLĮ Į KULTŪROS PAVELDĄ PUOSELĖJANTĮ PROJEKTĄ“. Šventėje dalyvavęs klebonas Marijonas Savickas džiaugėsi galimybe pasinaudoti pagalba prižiūrint, atnaujinant kultūros paveldo objektus.

- LIETUVOS ŪKININKŲ SĄJUNGOS IGNALINOS RAJONO SKYRIUI „UŽ EFEKTYVUMĄ“ Įgyvendinant projektą „Verslas kuriantis socialinį poveikį“ Nr. IGNA-LEADER-1C-MS-14-2-2019.

- ARVYDUI GAIDELIUI, Palūšės bendruomenės pirmininkui įteikta linksma nominacija „Metų „Kalėdų senelis“.

Džiaugiamės galėdami organizuoti gražią šventę pasinaudodami nacionaline parama kaimo bendruomenėms, kuri suteikia galimybę nudžiuginti žmones kuriančius gerovę kaimo vietovėse. Ignalinos VVG projektui „Tradicinės šventinės konferencijos organizavimas „Maži darbai didelių pasiekimų pradžia“ lėšas skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.Grįžti į peržiūrą