IGNALINOS RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia

 

  

 

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2022-11-30

Tradicinė šventinė VVG konferencija "Maži darbai - didelių pasiekimų pradžia"

Jau vienuolikta Ignalinos rajono vietos veiklos grupės šventinė konferencija metų pabaigoje sukvietė daugiau kaip 50 dalyvių. Kartu pasidžiaugėme VVG sukaktimi – jau 15 metų kartu kuriame, mokomės, keliaujame, posėdžiaujame. Jaunimas pristatė savo idėjas kaimui – piešė piešinius, kūrė projektų koncepcijas ir verslo planus. Kaimynai iš Švenčionių ir Zarasų VVG papasakojo kaip jiems sekasi gražinti kaimo vietoves. Garbingi svečiai sveikino renginio dalyvius ir pasakojo apie ateities perspektyvas. Retas renginys suburia tiek skirtingų sektorių atstovų vienoje vietoje: bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, verslo, valdžios, žuvininkystės sektorių atstovai, moksleiviai, senjorai – žmonės, kurie svajoja, kuria, įgyvendina projektus ir sunkiai dirba, kad Ignalinos rajone gyventi būtų gera.

Ryškiausias iniciatyvas pagerbėme nominacijomis:
"Už kaimo gražinimą" apdovanota Daugėliškio bendruomenė, suremontavusi bendruomenės namus ir įkūrusi čia muziejų.
"Už novatoriškų rekreacinės žuvininkystės paslaugų kūrimą" - Miglė Grušnienė, nuomojanti mobilius žvejų namelius su pirtimis ir įkūrusi 2 darbo vietas.
"Už amatų puoselėjimą" - Marija Trofimova, gaminanti meniškus medžio dirbinius naujose moderniose dirbtuvėse.
"Už socialinio verslo iniciatyvą" apdovanota Vandenų brolija „Meironų Marina ir Paukštė“, asociacija, kuri įkūrė laivų remonto dirbtuves, suremontavo burlaivį ir rengia socialines programas,
"Už atkaklumą įgyvendinant rekreacinės žuvininkystės projektą" - Aida Diržauskienė,
"Už operatyvų verslo projekto įgyvendinimą" - Žydrė Grinkevičienė, pradėjusi statybviečių parengimo veiklą.
Ernest Stelmach – jaunam asmeniui, aktyviai dirbančiam VVG valdyboje įteikta „Metų atradimo“ nominacija.

Renginio metu Paliesiaus dvare vyko nuostabi VVG narių kūrybos darbų paroda. Kasmet nustebinanti Dysnos bendruomenė šiais metais demonstravo naujus tekstilės darbus, keramikė Jolita Bužiskienė šiais metais atidarė naują keramikos centrą MolioMinkis ir parodai parinko raugo keramikos darbų. Daugeliui dalyvių tikru atradimu tapo Silvijos Juozelskytės SilvijaART meniški lino gaminiai, dvelkiantys kokybe ir išskirtiniu stiliumi.

Folkloro ansamblis „Čiulbutė“ užliūliavo sutartinėmis, parodė gražių tradicijų, padovanojo puikių simbolinių dovanų ir linksmai pašokdino šventės dalyvius.

Šiais metais jaunimo konkurso finalistus nudžiugino ypatingos renginio rėmėjų dovanos: plaukimas laivu Palūšėje („Žvejo krantas“), vertingų knygų apie Lietuvos gamtą rinkinys (Aukštaitijos nacionalinis parkas), bilietai į kiną (UAB „Ignalinos valda“), kuprinė, knygos ir daugybė suvenyrų - Europe Direct Visaginas. Specialius prizus nominantams įsteigė keramikos centras MolioMinkis – edukacinę programą apdovanotai Daugėliškio bendruomenei, o Europos Parlamento narys Bronis Ropė specialiais prizais pagerbė verslininkes Miglę Grušnienę ir Mariją Trofimovą.

Antroji renginio dalis – renginio metu pristatytų ir VVG iš Leader programos finansuotų projektų lankymas. Penktadienį visi norintieji klausėsi pasakojimo apie Paliesiaus dvarą ir įgyvendintus projektus, Navikuose lankėsi didžiuliame moderniame žuvies perdirbimo fabrike (UAB „Birvėtos tvenkiniai), naujame jaukiame, šiltame Jolitos Bužinskienės keramikos centre MolioMinkis gamino kalėdinius žaisliukus, lankė muziejų, klausė Indrės Gruodienės pasakojimo apie „Senukų rojų“ atnaujintame bendruomenės pastate. O Valdo Danilevičiaus „Gamtos muziejus“ Ažvinčiuose dažniausiai nustebina net daug mačiusius keliautojus. Jau temstant apžiūrėjome Miglės Grušnienės projekto mobiliąsias pirtis Trainiškyje. Nuoširdžiai dėkojame laiko skyrusiems ir mus šiltai priėmusiems projektų vykdytojams!

Tikime ir tikimės, kad labai skirtingi žmonės tokiame daugiakomponenčiame renginyje atrado sau įdomių dalykų: nuo dalykinės informacijos iki sutartinių magijos, nuo susitikimo su gerai pažįstamais mielais žmonėmis iki galimybės pažiūrėti į naujus nematytus objektus. Kartu pasidžiaugėme gražiu mūsų jaunimu, pasvajojome apie ateitį.
Renginys finansuotas projekto “Tradicinė šventinė konferencija “Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia 2022”, įgyvendinamo pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenės veiklos stiprinimo 2022 m. veiklos plano priemonės “Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse” lėšomis. Projektui valstybės lėšų skyrė LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija.Grįžti į peržiūrą